Zaštita podataka

„Osobni podaci” znači svi podaci koji se odnose na pojedinca čiji je identitet utvrđen ili se može utvrditi (u daljnjem tekstu: ispitanik); pojedinac čiji se identitet može utvrditi jest osoba koja se može identificirati izravno ili neizravno, osobito uz pomoć identifikatora kao što su ime, identifikacijski broj, podaci o lokaciji, mrežni identifikator ili uz pomoć jednog ili više čimbenika svojstvenih za fizički, fiziološki, genetski, mentalni, ekonomski, kulturni ili socijalni identitet tog pojedinca.

Imenovana službenica za zaštitu podataka u Osnovnoj školi Mladost je Katarina Tomašević, pedagoginja škole.

Ostvarenje prava na zaštitu podataka temeljem Opće uredbe o zaštiti podataka (EU) 2016/679 (Službeni list Europske unije L 119/1 od 4.5.2016. godine) i Zakona o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka (Narodne novine broj 42/18.) može se zatražiti od Službenice za zaštitu podataka i to:

• pisanim putem, uz naznaku „Zaštita podataka“, na adresu: Osnovna škola Mladost, Karamanov prilaz 3, 10010 Zagreb
  • elektroničkom poštom, s naslovom elektorničke pošte „Zaštita podataka“, na e-adresu ured@os-mladost-zg.skole.hr
  • telefaksom, uz naznaku „Zaštita podataka“, na broj: 01 66 01 792
  • osobnim donošenjem u tajništvo Škole radnim danom od 8:00 do 16:00 sati

Svaki roditelj kao nositelj roditeljske odgovornosti malodobnog djeteta, odnosno svaki ispitanik ima pravo podnijeti zahtjev za:

• pristup osobnim podacima
  • dopunu osobnih podataka
  • ispravak netočnih osobnih podataka
  • brisanje osobnih podataka
  • ograničenje obrade osobnih podataka kada se osporava točnost podataka u vremenskom razdoblju koje je potrebno da se izvrši provjera točnosti podataka
  • prenosivost osobnih podataka
  • ulaganje prigovora na obradu osobnih podataka

Podnositelj zahtjeva nije obvezan navesti razloge podnošenja zahtjeva.

Zahtjev za ostvarenje gore navedenih prava može se podnijeti bilo kada.

Osnovna škola Mladost dužna je najkasnije u roku od 30 dana od dana zaprimanja zahtjeva dostaviti odgovor na zahtjev.

Svi navedeni zahtjevi i dobiveni službeni odgovori oslobođeni su naknade. Iznimno, ako su zahtjevi očito neutemeljeni ili pretjerani Škola će naplatiti razumnu naknadu uzimajući u obzir administrativne troškove obrade zahtjeva.

Agencija za zaštitu osobnih podataka drugostupanjsko je tijelo u Republici Hrvatskoj, nadležno za rješavanje žalbi pojedinca čiji je zahtjev za pristup podacima ili odbijen ili na njega nije dan odgovor. Agencija je, također, nadležna za obavljanje nadzora nad provođenjem prava na ispravak netočnih ili brisanje nezakonito obrađenih podataka.

Prije podnošenja zahtjeva svaka osoba zainteresirana za zaštitu svojih podataka ima pravo zatražiti i dobiti informacije o svojim osnovnim pravima i načinu njihove zaštite.

Pitanja u odnosu na prava zaštite podataka mogu se uputiti ili Službenici za zaštitu podataka u Osnovnoj školi mladost ili Agenciji za zaštitu osobnih podataka.

Više o pravu na zaštitu podataka

Opća uredbe o zaštiti podataka (EU) 2016/679
(Službeni list Europske unije L 119/1 od 4.5.2016. godine)

Zakon o provedbi Opće uredbe o zaštiti podataka
(Narodne novine broj 42/18.)

Agencija za zaštitu osobnih podataka

Pravilnik o obradi i zaštiti osobnih podataka

Pravilnik o korištenju sustava video nadzora

Odluka o imenovanju službenice za zaštitu podataka