Čitateljski klub Knjigoljupci

IZLET NA INTERLIBER

Veliki i najpoznatiji sajam knjiga nije mogao proći, a da ga ne posjete Knjigoljupci!

Prvo odredište na sajmu bilo je završno natjecanje u čitanju naglas na štandu Knjižnica Grada Zagreba. Tamo su poslušali kako njihovi vršnjaci interpretativno čitaju svoje najdraže odlomke iz knjiga. Dalje su se Knjigoljupci uputili prema  štandovima nakladnika VBZ i Jesenki i Turk gdje su bili posebni gosti Leonove mame (VBZ) i tate (Jesenski i Turk). Tamo su se okrijepili  sokovima i čokoladicama, ali najviše su ih ipak usrećile knjige koje su dobili na poklon. Izlet je završio obilaskom ostalih štandova, a nakon što su pronašli i nabavili nove pustolovine Pauline, Grega i ostalih (i nakon fritula, naravno!) sretni su krenuli kući.

Na štandu VBZ-a s Leonovom mamom

Na štandu Jesenski i Turk

SUSRET S ILUSTRATOROM FRANOM PETRUŠOM

Knjigoljupci su 31. listopada 2013. u Knjižnici Novi Zagreb upoznali još jednog našeg poznatog ilustratora. Frano Petruša mladi je ilustrator koji je dosad ilustrirao mnoge knjige za djecu i mlade. Knjigoljupci su odmah prepoznali lik iz njegovog stripa "Guj i Zmuj", a sada su od samog autora imali priliku čuti i kako je nastajao strip o životu Ivane Brlić Mažuranić koji je izašao u seriji stripova o hrvatskim velikanima. I ovaj puta nije bilo samo priče, nego se i crtalo!

UNIKATNA IGRA "HLAPIĆEVE ZGODE"

Knjigoljupci su ove  godine obilježili veliku obljetnicu - 100 godina od prvog izdanja "Čudnovatih zgoda šegrta Hlapića" Ivane Brlić Mažuranić. Izradili su  originalnu društvenu igru na ploči "Hlapićeve zgode". Kombinirajući poznate društvene igre Monopoly i Čovječe, ne ljuti se sami su osmislili igru na temelju priče, ilustrirali polja i napravili kartice sa zadacima.

SUSRET S ILUSTRATOROM NIKOM BARUNOM

Učenici 3. a razreda i članovi čitateljskog kluba Knjigoljupci upoznali su 14. svibnja u Knjižnici Novi Zagreb ilustratora Niku Baruna.

Niko Barun ilustrirao je niz popularnih knjiga za djecu  i mlade, između ostalog i jedno izdanje Čudnovnatih zgoda šegrta Hlapića. Gospodin Barun autor je i stripova o Janici Kostelić i Alojziju Stepincu  kao i zabavnih stripova o Pipu, Krapinjoncima... Osim toga, radio je crteže i za mnoge udžbenike.

Učenicima je pričao o svom radu, tehnici kojom se služi, zakonitostima ilustriranja, a najviše veselja je izazvao kad je uzeo flomaster u ruku i pokazao kako ispod vješte ruke nastaju živopisni likovi.

OSNOVALI SMO KLUB!

Čitateljski klub Knjigoljupci osnovan je početkom 2013. godine u odjeljenju produženog boravka trećih razreda. Ima desetak članova. Vode ga knjižničarka Iva i učiteljica Ivana. Članovi kluba vode svoje čitateljske dnevnike, a na tjednim sastancima pričaju o knjigama koje su pročitali, čitaju najdraže odlomke i otrivaju nove knjige.

Ove godine klub se bavi više romanom Čudnovate zgode šegrta Hlapića jer obilježava 100 godina od njegovog prvog izdanja.

« Ožujak 2024 »

Osnovna škola Mladost Zagreb / Karamanov prilaz 3, HR-10000 Zagreb / www.os-mladost-zg.skole.hr / ured@os-mladost-zg.skole.hr